O autorovi

Autor

Jiří Kružík

Narodil jsem se v roce 1984 v Brně a na jeho okraji od té doby bydlím.
Lásku k fotografii jsem zdědil po svém tátovi, který za mlada rád a hodně fotografoval.Fotografování mě uchvátilo v roce 2004 když se mi do rukou dostal kinofilmový automat Kodak. O dva roky později jsem dostal od přátel svůj první digitální fotoaparát Olympus EF-200 který mě absolutně pohltil. Nosil jsem ho u sebe prakticky pořád.
Po pár letech mě však začal limitovat a tak jsem si coby nadšený amatér pořídil Canon SX1 IS.Za výraznější posun do světa “dospěláckých” fotoaparátů vděčím svému kamarádovi, který mi v roce 2011 daroval svoji starší zrcadlovku Canon EOS 450D. Otevřel mi tím další dveře do jiného, pro mne dokonalejšího světa. Časem stařičká 450tka odešla do fotografického nebe a tak jsem si pořídil Canon EOS 550D.Před třemi lety jsem přešel na full frame Canon EOS 6D, který používám dodnes.Za tu dobu jsem prošel obdobím focení všeho, přes divoké HDR snímky až k dnešním fotografiím které můžete vidět na tomto webu. Nejvíce mě naplňuje krajinářská fotografie. V poslední době mě oslovilo také focení lidí, ať už reportážní nebo portrétové a také focení zvířat.Fotografie pro mě představuje jedinečnou možnost, zachytit neopakovatelný okamžik a zaznamenat ho navždy v jeho nejkrásnější možné podobě.

Děkuji že jste navštívili tento web a doufám že se sem budete rádi vracet.Vaše postřehy a vzkazy můžete zanechat v sekci Kniha návštěv.

Moje fotografie najdete také zde:

https://www.instagram.com/jirikruzik.cz/

https://500px.com/jiri_kruzik

https://www.facebook.com/jirikruzikcom

Fotoaparát
Canon EOS 6D

Objektiv
Canon EF 16-35 f4.0
Sigma 35mm f1,4 DG HSM Art
Canon EF 50 f1,4
Canon EF 135mm f2.0
Sigma APO 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM
Sigma 150-600mm f/5-6,3 DG OS HSM Contemporary

Příslušenství
Panoramatic head Manfrotto 303 PLUS
Batery grip Mieke MK-6D
Flash YONGNUO YN600EX-RT Speedlite
Manfrotto 055xpro3 + XPRO-BHQ2
and more...